Ekwiwalenty sędziowskie 2020/2021

Polski Związek Piłki Nożnej dokonał ujednolicenia stawek sędziowskich w rozgrywkach niższych lig w Polsce. Na skutek dostosowania kwot, zmianie uległy wysokości ekwiwalentów dla sędziów w Klasie Okręgowej i części rozgrywek młodzieżowych.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowił wprowadzić kwoty bazowe ryczałtów sędziowskich w IV lidze i niższych klasach oraz rozgrywkach młodzieżowych. Mając na względzie dużą różnorodność i specyficzne warunki w poszczególnych województwach, ustalono możliwe różnice wysokości ryczałtów w wysokości do 10% kwoty bazowej. Ponadto przyjęto, że stawki będą waloryzowane przez Zarząd Związku co dwa lata.

Ujednolicenie wywołało konieczność dostosowania dotychczasowych stawek obowiązujących w Wielkopolsce do nowych przepisów ogólnokrajowych. Jak się okazało, niezbędne zmiany są niewielkie. W zdecydowanej większości przypadków obowiązujące kwoty ekwiwalnetów mieszczą się w „widełkach” określonych przez PZPN. Nowe stawki obowiązywać będą w rozgrywkach:
– IV ligi kobiet – wzrost o 15 (sędzia główny) i 10 (asystenci) złotych – do 105 i 85 zł brutto;
– Klasy Okręgowej – wzrost o 10 (sędzia główny) i 5 (asystenci) złotych – do 190 i 165 zł brutto;
– Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych – wzrost o 5 złotych (wszyscy sędziowie) – do 135 i 115 zł brutto;
– ligach okręgowych Juniorów Starszych – obniżka o 10 złotych (sędzia główny) – do 100 zł brutto, sędziowie asystenci bez zmian 85 zł brutto;
– rozgrywkach Młodzików i Orlików – obniżka o 5 złotych (wszyscy sędziowie) – do 75 i 60 zł brutto.

http://kskozpn.pl/wp-content/uploads/2020/07/a6908a71eb0c4b80599df5b343c5efdf_documents.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *